KARDEŞ İLÇEMİZ İLE İMZALAR ATILDI
 
Antalya Valiliği himayesinde, Antalya Tarım Orman Müdürlüğü koordinesinde Tuzlukçu İlçesi ile Antalya Muratpaşa İlçesi arasında imzalanan protokol ile "GELİN KARDEŞ OLALIM" projesi hayata geçirildi.
 
Tuzlukçu bu kapsamda Türkiye genelinde 39 ilin 65 ilçesinden yapılan başvurular arasından desteklenmeye hak kazanan tek KONYA ilçesi olup, 18 ilçe arasında yer alarak bu değişimde önemli bir aşama kat etmiştir.
 
Antalya Valisi Sayın Münir KARALOĞLU, Antalya Ak Parti Milletvekili Sayın Kemal ÇELİK, Antalya İli Tarım  ve Orman Müdürü Sayın Mustafa ÖZEN  ve Bakanlık Bürokratlarının katılımı ile gerçekleşen törende;
Tuzlukçu İlçesi ile kardeş İlçe Muratpaşa arasında, kardeşlik protokolü Tuzlukçu Kaymakamı Sayın Mehmet İLİDİ, Muratpaşa Kaymakamı Sayın Sedat Sırrı ARISOY, Tuzlukçu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sayın Mustafa ŞENER ve Muratpaşa ilçe Tarım ve Orman Müdürü Sayın Erdem ÖZMEN tarafından 3 yıl sürecek protokol imzalandı.
 
Değişim başlıyor:
İlçe Kaymakamı Mehmet İLİDİ: İlçe halkının ve devletin el ele vererek Tuzlukçu İlçesinin mutlaka kabuğunu kırarak bölgesinde örnek teşkil edecek yatırım ve gelişmeleri sağlayacağı konusunda inançlarının tam olduğunu dile getirdi.
İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa ŞENER,Tuzlukçu ilçesinde başlayan değişimi şu şekilde değerlendirdi; Seracılık konusunda,geçimini ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılık sektörlerinden sağlayan ilçe halkını hızlı bir şekilde bilinçlendirip,eğitip,örgütlendirilecektir.Yatırım finans kaynakları arasında seçeneklerimiz mevcut olup;ilçemizde faaliyet gösteren Ziraat bankası yetkilileri ile projelendirilmiş seraların kredilendirilmesi aşamasında iş birliğinin koordineli olarak gerçekleştirilmesi hususunda çalışma başlatılmıştır.
 
Ayrıca KOP idaresine sunulacak güdümlü projeler ile destek alınmaya çalışılacak olup .Seracılık eğitim faaliyetleri yine KOPTEYAP projeleri çerçevesinde başlatılması hedeflenmektedir.
 
Seracılığın ilçede yaygınlaştırılması ve geliştirilmesiile birim alandan elde edilen gelir tatmin edecek seviyelerde artması, ilçeden genç nüfus göçünün de bu sayede engellenmesi,sürdürülebilir kazanç kapısının ilçe halkına açılabilmesi en önemli amaçlardan birisidir.
İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa ŞENER; İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet İLİDİ ‘nin Tarım sektörüne karşı  duyarlı ve kararlı tutumunun kendileri için en büyük destek kaynağı olduğunu belirterek, bu desteğinde kendileri için azim ve motivasyon oluşturduğunu,bu bağlamda desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamı Mehmet İLİDİ’ye şükranlarını sundu.