19 Mayıs; Vatanına, özgürlüğüne ve şerefine büyük önem veren aziz Türk Milletinin kahramanlıklarla dolu tarihinde en müstesna yere sahip Kurtuluş Savaşımızın “İlk Adım”ıdır.  
98 yıl önce bu gün, Vatanımızın dört bir yanı işgal altında ve umutlar tükenme noktasında iken Samsun’a çıkarak bağımsızlık meşalesini yakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 98 yıl sonra bir kez daha saygıyla, minnetle ve coşkuyla anmanın kıvancı içindeyiz.
”İlk Adım”ı 19 Mayıs’ta atılan Milli Mücadele süreci içerisinde Türk Ulusu, Büyük Atatürk’ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle sonuçlandırarak, bir kez daha tarih sahnesine başı dik olarak çıkmayı başarmıştır.
Bu bakımdan tarihimizde çok önemli bir yer işgal eden 19 Mayıs’ın, ulusumuz, ilimiz ve ilçemiz açısından önemini hepiniz çok iyi biliyorsunuz.  
Büyük Önder Atatürk’ün, her şeyden önce ulusal varlığımızı borçlu olduğumuz bugünü gençlere armağan etmesi, Türk gençliğine olan inancını ve güvenini göstermektedir.
Ve ben buna bütün kalbimle inanıyorum ki; Türk gençliği de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ATA’ sının emaneti Cumhuriyetine sahip çıkacak, O’nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin aşılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde birbirine sevgi ve saygı ile yaklaşan iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış Türk Genci ülkemizi en iyi şekilde yarınlara taşıyacaktır.  
Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz başta büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere yakın silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yarınlarımızım güvencesi tüm gençlerimizin ve halkımızın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını” kutluyor, sevgiler sunuyorum.
                                                                       
                                                                                Fatih CIDIROĞLU
                                                                                      Kaymakam